Zaradi utrditve in nato asfaltiranja vozne površine na cesti na Vas na Skali bodo od danes, 4. 10. 2021, do dokončanja asfaltiranja, popolne zapore med 8.00 in 16.00. Zaradi narave dela vmesne prekinitve popolnih zapor niso mogoče.

Izvajalec del bo v prvi fazi s posebnim strojem (reciklažnim strojem) najprej utrdil podlago z betonsko prevleko, nato pa to preplastil z asfaltno prevleko. Gre za moderni pristop utrditve voznih površin, ki pa na tako ozki cesti zaradi narave izvajanja del zahtevajo popolno zaporo.

Izvajalec del prosi uporabnike, da tudi izven trajanja popolne zapore cesto čim manj uporabljajo, saj se z vožnjo po tako izdelani površini betonski ustroj lahko poškoduje. Zahvaljujejo se za razumevanje, zahvalam pa se pridružuje tudi Občina Bovec, ki kot investitor za ta poseg namenja sredstva v višini skoraj pol milijona evrov, pridobljenih iz 11. Člena o TNP.

Zapisal: MILAN ŠTULC