Poročali smo že, da bo zaradi nujnih statičnih posegov in rekonstrukcije predora Predel na italijanski strani Predela pri Rabeljskem jezeru upravljavec državnih cest v Italiji ANAS na tem odseku ceste Predel – Trbiž uvedel občasne popolne zapore za ves promet.

Z ANAS-a so nas obvestili, da bodo zapore začeli izvajati v ponedeljek, 10. maja 2021, ob 18.00.

Zapore bodo ob delavnikih med 18.00 in 6.00, v preostalih urah, ob nedeljah in praznikih, pa bo urejen izmenični enosmerni promet s semaforsko ureditvijo. Promet bo v skladu s siceršnjimi veljavnimi predpisi omogočen tudi za tovornjake in avtobuse.

Z ustanovitvijo operativne pisarne ANAS, ki bo delovala 24 ur na dan, bo aktiviran tudi poseben načrt za nujne primere oziroma za prost prehod intervencijskih vozil tudi v času siceršnje zapore.

Tak režim bo na tem odseku omenjene ceste trajal do začetka zime, ko načrtujejo prekinitev del, zaključna dela pa nameravajo izvesti v pomladnem času prihodnjega leta.

Zapisal in foto: MILAN ŠTULC