Zardi povečanega obsega kraj defibrilatorjev v več primorskih krajih, so bili iz omaric preventivno umaknjeni vsi defibrilatorji na Bovškem. V primeru potrebe po defibrilatorju na vseh običajnih mestih v omaricah najdete kontaktne podatke, kje je shranjen defibrilator.

Sicer pa velja še vedno isto pravilo, da ob sumu na zastoj srca osebe v vaši bližini, najprej pokličete številko za klic v sili 112, nato pa stečete po najbližji defibrilator oziroma pokličete kontaktno številko osebe, pri katerem se v posamezni krajevni skupnosti oziroma kraju nahaja defibrilator.

Pri Občini Bovec in v OŠCZ Bovec srčno upamo, da bomo defibrilatorje kmalu spet lahko namestili na svoja mesta, saj ti s pravočasno uporabo dokazano rešujejo življenja.