Fundacija Poti miru nadaljuje tradicionalno gesto in tudi letos vabi, da na območju nekdanje soške fronte vzdolž Poti miru od Alp do Jadrana na dan
24. oktobra ob 11. uri prižgemo LUČ ZA MIR. Pobudi se pridružuje tudi Občina Bovec.

Pri Fundaciji Pot miru letos s še posebno izbranimi besedami vabijo k prižigu LUČI ZA MIR:

»Leto 2020 gre počasi h koncu, vendar bo, kot kaže, ob svojem izteku še postreglo z zahtevnimi izzivi časa, v katerem živimo. Čeprav nam vojna v svojem najbolj dobesednem pomenu ni blizu, je med nami moč zaznati strah in negotovost … na vrata trka drugačen sovražnik, ki v nas vzbuja NEMIR. Zato to jesen vabimo k še globljemu razmisleku o ŽIVLJENJU. O življenju naših prednikov in o naši sedanjosti. O vrednosti preteklosti in spominjanja ter še večji vrednosti čuječnosti v danem trenutku. Vabimo vas k enemu takih trenutkov, ko bomo tudi letos prižgali luč za mir in se spomnili izgubljenih ali oropanih življenj, vseh žrtev prve svetovne vojne. Ob istem času, a na različnih krajih.«

Vsakdo je lepo povabljen, da prižge svečo na vojaškem pokopališču, na kostnici, pri kapelici, spomeniku, na muzeju na prostem… v spomin na vse padle in ranjene vojake, zapuščene žene, otroke, oropane otroštva, razdrte družine, begunce in vse zaradi vojne osiromašene ljudi.

Prosili bomo za MIR, v nas in med nami, ki je največja moč v vsakršni situaciji!

Pri Fundaciji Poti miru se tudi letos veselijo vaših odzivov, fotografij, misli v zvezi z dogodkom.

Tukaj si lahko pogledate nekaj utrinkov iz preteklih let.

Hvala, ker se nam boste pridružili in podprli našo skupno gesto. Prosimo pa vas, da upoštevate vsa navodila in priporočila za preprečevanje okužbe s Covid 19 ter zavarujete svoje lastno zdravje in zdravje naših bližnjih.

Pripravil: MILAN ŠTULC