Vsako leto 16. oktobra tudi Slovenija obeležuje Svetovni dan oživljanja (World Restart a Heart Day), ki ga z dogodkom ”Slovenija oživlja” tudi letos obeležuje Zveza študentov medicine Slovenije (ZŠMS) v partnerstvu s Slovenskim reanimacijskim svetom ter Rdečim križem Slovenije. Zaradi epidemije COVID-19 ima letos osrednji pomen akcija ozaveščanja v medijih in aktivnosti v virtualnem okolju.

Tudi letos je, epidemiji navkljub, osrednji cilj letošnjega projekta ”Slovenija oživlja!” ozaveščanje o pomenu oživljanja, saj se je izkazalo, da se v času epidemije vedno manj ljudi odloča pristopiti in pomagati v primeru srčnega zastoja, kar se že odraža v padcu števila preživelih po srčnem zastoju.

Občina Bovec vsaj s ozaveščanjem prek svoje spletne strani skuša pomagati pri širjenju informacij o pravilnem pristopu k oživljanju oseb, ki so doživeli srčni zastoj, seveda pa s postavitvijo defibrilatorjev v naši Občini bistveno pripomoremo k uspešnemu oživljanju.

Izjavo za javnost ob Svetovnem dnevu  oživljanja najdete TUKAJ.

Napotke o oživljanju najdete TUKAJ

www.zsms.si/slovenijaozivlja, FB Dogodek Slovenija oživlja! 2020, IG @SlovenijaOzivlja)