Vljudno vas vabimo, da se v soboto, 12. 9. 2020, ob 12. uri, tokrat v udobju svojega doma, pridružite slovesnosti ob obletnici dneva vrnitve Primorske k matični domovini kar pred televizijskim zaslonom ali radijskim sprejemnikom.

Letošnja slovesnost bo namreč v luči covid-19 razmer organizirana kot slovesnost zaprtega tipa, brez občinstva, zato dostop na širše območje vojašnice Slovenski pomorščaki, kjer se bo odvila proslava in jo bosta v živo prenašala TV Slovenija 2 in Radio Koper, žal ne bo mogoč.

Slavnostna govornica bo gospa Majda Širca, častni gost pa bo predsednik Republike Slovenije Borut Pahor. Občinstvo bodo nagovorili tudi župan Občine Ankaran Gregor Strmčnik, podžupanji Barbara Švagelj in mag. Martina Angelini ter predsednica ZB za vrednote NOB Ankaran Darinka Vovk.

Občina Bovec dogodek skupaj z drugimi primorskimi Občinami sofinancira, zato tudi v njenem imenu povabilo k spremljanju proslave, ki bo na TV Slovenija 2 in Radio Koper v soboto, 12. septembra 2020, ob 12.00 uri.

VABILO TUKAJ

Pripravil: MILAN ŠTULC