Minulo soboto so kljub slabemu vremenu na bovškem footgolf igrišču izvedli drugi krog Slovenske Footgolf lige, tokrat povsem v znamenju domačih igralcev. Ob močnih nalivih in posledičnih prekinitvah jim je vendarle uspelo izpeljati tekme v celoti.

Bovec je bil tako prizorišče druge tekme, kjer so domačini nadoknadili zamujeno iz Radencev in še bolj pomešali razpredelnico. Pred tekmo je vse tekmovalce, spremljevalce in gledalce pozdravil tudi župan Občine Bovec Valter Mlekuž in tekmovalcem zaželel veliko uspeha in športnega duha:

»To igrišče je v tem naravnem okolju, v zavetju kaninskega pogorja, obdano z visokimi vrhovi ter lično in profesionalno urejeno, zagotovo najlepše footgolf igrišče v Sloveniji. Verjamem, da znate tudi to ceniti in da bo to še večja spodbuda za vrhunske rezultate,« je med drugim poudaril Mlekuž.

Absolutno najboljši so bili domačini Denis Mlekuž, Gaj Rosič in Vasja Kovač.

V seniorski konkurenci je tokrat zmagal Robert Korošec -Olimje, drugi je bil Sandi Mertelj – Ptuj, tretji pa Viki Hotko – Ptuj.

Pri ženskah je ponovno slavila domačinka Nika Gerbec in še povečala prednost na lestvici.

Pripravil: MILAN ŠTULC

Foto: ARHIV FOOTGOLF BOVEC