Eno izmed redkih prostih nedelj je župan Občine Bovec Valter Mlekuž izkoristil za obisk domačinov, ki bivajo v Domu za ostarele v Podbrdu. Do tja se je odpravil kar s kolesom, saj je še pred resnimi pogovori o gradnji Doma za ostarele v Bovcu želel zares izkusiti resnično oddaljenost Doma v Podbrdu od Bovškega.

»Vseh domačinov nisem mogel obiskati, ker so bili nekateri ravno na popoldanskem počitku, težko pa z besedami opišem zadovoljstvo, ki sem ga občutil ob veselju občanov s katerimi sem se srečal. Ker se predhodno nisem želel napovedati,  je bilo presenečenje zato toliko večje. Nisem se napovedal, ker nisem hotel, da bi me obravnavali kot župana. Seveda je bilo kramljanje z našimi domačini prijetno in na trenutke ganljivo. Obljubil sem jim obisk med božično-novoletnimi prazniki ali v prvih dneh prihodnjega leta, ko jih bomo obiskali skupaj z župani treh občin Bovca, Kobarida in Tolmina,« je svoj obisk opisal Valter Mlekuž,  ki v kratkem načrtuje pogovore glede gradnje Doma za ostarele v Bovcu. Po obisku ga je čakal še dolga pot do Bovca, čeprav je bilo pod večer že zelo hladno, pa je vrnitev opisal z besedami: »Čeprav je bilo že malo hladno me je grela misel na zadovoljstvo ljudi, ki sem jih obiskal.  Kako malo je potrebno, da nekomu polepšamo dan. Zagotovo bom ob prvi priložnosti obiskal tudi naše soobčane v Domu za ostarele v Tolminu.«