Danes smo se na bovškem pokopališču poslovili od častnega občana Občine Bovec Ivana Gaberščka, vsem poznanega kot Janeza Gaberščka. Na Bovškem je bil sinonim za zobozdravstvo. S svojo izjemno predanostjo se je zapisal v srca Bovčanov. V Bovec je prišel leta 1965, ko na Bovškem zobozdravstva še ni bilo in je tako zaoral ledino na področju zobozdravstvenega varstva. Bil je pionir in nestor svojega poklica pri nas. Desetletja je bil na tem področju sam za vse. Delal je tiho in daleč od žarometov javnosti. Bil je skromen in do konca pošten. Janez Gaberšček je tako prispodoba časa, ko je bilo vse zelo drugače, ko zobozdravstvo še ni bilo tudi drugačen posel, kot je to danes. Odlikovala ga je nenehna pripravljenost za pomoč ljudem v stiskah. S svojim delom ni zaznamoval občine navzven, temveč so bili jedro njegovega dela vedno in povsod bovški ljudje. Živel in delal je zanje. Ljudje zato niso rekli, da gredo k zobozdravniku, preprosto so rekli, da gredo k Janezu. Prav zaradi svoje iskrene predanosti svojim pacientom mu je Občinski svet Občine Bovec leta 2013 podelil najvišje priznanje Občine Bovec, naziv častnega občana.