Kot smo na naši spletni strani že zapisali, je agencija AKOS za območje Bovškega razpisala 4 nove radijske frekvence, za pridobitev pa se potegujejo posamezne radijske hiše.

Na svoji drugi redni seji je OS Občine Bovec podal pozitivno mnenje o utemeljenosti pokrivanja Območja občine z radijskim programom za Radio Ognjišče, na tretji redni seji pa še za Radio center, Rock Radio, Radio 1, Radio Robin, Radio Alpski val -Primorski val, Radio Salomon in Radio Veseljak.

Vsak Radio pa mora v ta namen zbirati tudi podpise občanov.

Seveda je slišnost čim večjega števila radijskih postaj na Bovškem tudi v interesu Občine Bovec, zato vabimo vse zainteresirane, da s svojim podpisom oddate svojo podporo tistim radijskim postajam, ki vas bodo k temu še nagovorile.

Predstavnici Radia Alpski val-Primorski val, direktorica Tea Florjančičin vodja marketinga Ada Volarič, sta obiskali tudi župana Občine Bovec Valterja Mlekuža in izrazili njihov interes za pridobitev ene izmed frekvenc ter kot lokalni Radio tudi nadaljnje sodelovanje z Občino Bovec.

Hkrati so nas obvestili, da bodo na bovškem trgu zbirali podpise, in sicer 1. 2. 2019, med 8.00 in 13. uro.