Tekmovanje v projektu Moja dežela – lepa in gostoljubna, pod častnim pokroviteljstvom predsednika države RS Boruta Pahorja, se je zaključilo z zaključno prireditvijo in podelitvijo priznanj, 8. oktobra, v Grand hotelu Bernardin, v Portorožu.

V tekmovanju so se pomerili številni kraji in drugi sodelujoči – z osrednjim poslanstvom urejanja in ohranjanja okolja v okviru zelenega turizma in trajnostnega razvoja. V kategoriji Najlepši in najgostoljubnejši turistični kraj/ mesto so se potegovali trije finalisti, in sicer Ankaran, Bovec in Kranjska gora. V javnem glasovanju na spletni strani TZS je daleč največ glasov, vsaj 150 več kot drugo uvrščeni kraj, prejel Bovec-Čezsoča, svoje mnenje pa je dodala še posebna komisija, ki je obiskala posamezne kraje.

Bovec je na koncu zopet postal drugi najlepši in najgostoljubnejši turistični krajv Sloveniji v letu 2018. Priznanje sta prevzela župan Občine Bovec Valter Mlekuž in predstavnik TD Bovec Andrej Lampret.

Zapisal: MILAN ŠTULC

FOTO: Tatjana Wojčicki