Ob prazniku Občine Bovec, ki praznuje 4. julija, na dan Sv. Urha, je v Bovec prispela delegacija pobratene Občine Prijedor. Danes jih je v svoji pisarni uradno sprejel župan Občine Bovec Valter Mlekuž.

Čeprav je beseda tekla v prijateljskem vzdušju, so se zopet dotaknili tudi potrebe po delovni sili, ki na Bovškem primanjkuje, v Prijedorju pa je brezposelnost zelo velika. O tem so se pogovarjali z direktorjem Zavoda za zaposlovanje Prijedor že ob zadnjem obisku bovške delegacije v Prijedorju, vendar doslej do realizacije še ni prišlo, saj je poklic kuharja in natakarja tudi pri njih deficitarni poklic. Kljub temu se bodo, zdaj tudi na občinski ravni, še naprej trudili najti ustrezen kader.

Delegacija je seveda ob lastnih prenesla tudi čestitke župana Občine Prijedor Milenka Đakovića, ki se zaradi nujnih in neodložljivih obveznosti tokrat ni mogel udeležiti slovesnega praznovanja praznika Občine Bovec.

Zapisal in foto: MILAN ŠTULC