Pred dnevi smo se vsi razveselili podatka, da je bilo od odprtja 23. decembra 2016 pa do letošnjih božičnih praznikov prepeljano 50.000 potnikov, danes pa je padel nov absolutni rekord.

Najprej spomnimo, da smo se v poletni sezoni razveselili 1008 prepeljanih potnikov v enem obratovalnem dnevu, danes pa so v Sončnem Kaninu podrli tudi ta rekord. Na smučišče Kanin so namreč s krožnokabinsko žičnico Kanin prepeljali 1320 potnikov, kar vsaj z dnevnim obiskom zimsko sezono zopet postavlja v prednostno pozicijo pred poletno sezono.

Že včeraj so tudi na italijanski strani nekaj pred poldnevom uspeli odpreti progo do Prevale, tako da je od takrat vzpostavljena tudi čezmejna povezava Kanin-Sella Nevea (V Žlebeh). Na do 3,7 metra debeli snežni odeji naravnega snega je bila tudi danes smuka izvrstna, prvič letos pa se je pod Prestreljenikom začelo tudi predsilvestrovanje z DJ Jouzom.

Čestitke Sončnemu Kaninu in še veliko uspešnih dni v 2018!!

Zapisal: MILAN ŠTULC

Foto: ARHIV SONČNI KANIN