Ob Svetovnem dnevu zavedanja avtizma se številne vidnejše stavbe po svetu obarvajo v modro, letos prvič tudi Stergulčeva hiša.

2. april je Svetovni dan zavedanja avtizma. Tako letos že petič zapovrstjo obeležujemo ta dan, namenjen spodbujanju zavedanja o avtizmu in s tem opozarjanju na pomen čim zgodnejšega odkrivanja avtizma in čimprejšnje ter ustrezne pomoči posamezniku.

V Sloveniji živi približno 20 000 oseb z avtizmom oziroma z motnjami avtističnega spektra (MAS), pri nas pa se vsako leto rodi 200 otrok s to motnjo.

1.in 2. aprila se tako na željo bovškega župana Valterja Mlekuža tudi Stergulčeva hiša v večernih urah odeva v modro, v soboto, 2. aprila pa bo pred Stergulčevo hišo v popoldanskem času, začenši ob 14.00, potekal tudi poseben program, namenjen obeleževanju zavedanja avtizma.

Vabljeni vsi ljudje dobre volje!

VEČ O AKCIJI PREBERITE V PRIPONKI

Zapisal in foto: MILAN ŠTULC