Delavci Kaskaderja so na Prevali postavili obračalno kolo na podkonstrukcijo in tako uspešno izvedli še enega izmed najzahtevnejših del.

Pettonsko kolo je bilo z enim samim strojem nemogoče dvigniti in ga dovolj natančno spustiti v svoje ležišče, zato so včeraj na Prevalo s pomočjo buldožerja prepeljali tovornjak z dvigalom, prav tako jim je do teme uspelo postaviti tudi podkonstrukcijo.

Danes se je tovornjaku pridružil še en stroj, tako imenovani pajek, v popoldanskem času pa so delavci Kaskaderja varno in z izjemno natančnostjo na svoje mesto postavili tudi pettonsko obračalno kolo.

Zahteven postopek so seveda spremljali tudi smučarji, ki so uživali v lepem vremenu in lepo urejenih progah na sosednjem smučišču, delovišče pa sta z italijanske strani obiskali tudi kar dve slovenski TV ekipi.

Zapisal: MILAN ŠTULC

Foto: KASKADER in IGOR ZLODEJ