Tudi letos bo prizorišče iger v centru vasi, pod vaško lipo. Prireditev se bo pričela 21.7 ob 17:00 uri.
Tako kot vsako leto bomo obiskovalcem najprej predstavili nekaj tradicionalnih kmečkih opravil kot so »PLETENJE KORP«, »KUHNJE ŽGANJA«, »KOUAČIJA«, »KLEPANJE KOSE«, »ŽAGNJE AN CJPLJNJE DROW«.

Po predstavitvi ekip udeleženk (ČEZSOČA, LIBELIČE, PIVKA, PODKOREN) se bo pričel osrednji del prireditve, v katerem se bodo ekipe pomerile v zabavnih kmečkih opravilih – ”DJ3LNJE STRGAČ” in ”ŽAGNJE UŠU3”. Za obiskovalce bomo pripravili srečolov, žrebanje vstopnic in jim omogočili, da se preiskusijo v nekaterih kmečkih opravilih. Tako kot vsako leto bomo izbrali tudi najmočnejšega KERLCA kmečkih iger 2018 (kandidati se bodo pomirili v igri ”PULAG3NJE RUK3”).
Za pijačo in jedačo bodo poskrbele domačinke in domačini s svojimi kulinaričnimi specialitetami – KRAFI, BGANCA, ČOMPE AN SKUTA, DIVJAČINSKI GOLAŽ AN PLENTA, PALAČINKE, GWBE NA ŽARU AN PLENTA. Za dobro voljo in ples do jutranjih ur pa bodo poskrbeli DEJAN VUNJAK in BRENDIJEVE BARABE . Program bo povezoval MILAN ŠTULC.

VABLJENI, ŽUR ZAGOTOVLJEN! 🙂