Delavci Sončnega Kanina pospešeno izvajajo rekonstrukcijo dvosedežnice Graben, včeraj pa so s pomočjo helikopterja Flycom na stebre namestili v celoti prenovljene kolesne baterije.

S tem je opravljeno najzahtevnejše delo, ki mu bo sledil še en zahteven podvig, prevoz nove jeklenice iz doline do dvosedežnice in končno izvedbo prepleta ter namestitve novih sedežev. Slednje so danes pripeljali na A postajo krožnokabinske žičnice. Z novimi sedeži bo vožnja z dvosedežnico Graben veliko udobnejša.

S helikopterjem so včeraj do D postaje prepeljali tudi novo visoko zmogljivo frezo, ki bo služila za urejanje območja ob vstopno izstopnih postajah Prevala ter vlečnice Podi, seveda pa tudi za urejanje zimske plaže ob Bum baru.

Že minulo nedeljo je krožnokabinska žičnica vozila s povečano hitrostjo, tako da zdaj vožnja traja 31 minut.

Za »posvojitev« gondole, ki poteka na način, da za dogovorjeno plačilo na gondolo prilepijo reklamno nalepko »posvojitelja«, se odloča vse več turističnih ponudnikov. Zdaj so že pristopili tudi posamezni gostinci, verjamemo pa, da se bodo za to odločili prav vsi.

V prihodnjem tednu bomo na tej spletni strani objavili spisek vseh tistih, ki so doslej že »posvojili« svojo gondolo.

Zapisal: MILAN ŠTULC

Foto: ARHIV SONČNI KANIN