Center za socialno delo Tolmin je tudi letos v Bovcu izvajal program Uživaj dan in ne bodi sam! Program aktivnega preživljanja poletnih počitnic je v prvi vrsti namenjen osnovnošolskim otrokom, ki prihajajo iz občine Bovec.

Letos je naš program, ki je potekal v tednu od ponedeljka, 3.7.2017 do petka, 7.7.2017, obiskovalo 19 otrok. Ker je bila skupina otrok zelo raznolika in živahna, smo poskušali naše delavnice prilagoditi tako, da je vsak našel kaj zase in poskušal čim lepše preživeti naše skupne trenutke. Tako smo se igrali igre brez meja, nogomet, gradili smo gradove iz mivke, tisti bolj ustvarjalni pa so pletli zapestnice, izdelovali ribice in druge živali, risali, vsi skupaj pa smo se veselili družabnih iger (zelo priljubljeni sta bili igri Dobble in Bum), ekipno smo tekmovali na kvizu Male sive celice, na lovu za zakladom, izdelovali pa smo tudi obeske – nekatere zase, druge pa za naše najbližje. Zadnji dan smo se podali tudi na krajši pohod do cerkvice sv. Lenarta in se pred odhodom razveselili še sladoleda.

IZJAVE OTROK:

• Najraje igram nogomet, tukaj mi je lepo.
  • Najraje se družim z Denisom in Slavkom, tu mi je lepo, ker imam družbo.
  • Najraje se vozim s kolesom, najslabše pa mi je ko gremo ven na vroče sonce. Tu mi je lepo ker se igramo veliko različnih iger. Malo je brez veze, še dobro da je konec.
  • Najraje igram nogomet in delam potoke v peskovniku. Tu mi je lepo!
  • Lepi so mi vrteči stoli, najraje se igram v peskovniku.
  • Všeč mi je bilo, ko smo risali in se igrali. Všeč mi je bilo tudi, ko sem bila pohvaljena od Alje. Všeč mi je tu.
  • Všeč mi je bilo, ko smo delali zapestnice in nas je Ana naučila.
  • Najbolj všeč mi je nogomet.
  • Lepo mi je, ko izumljam stvari. Všeč mi je, ker imam družbo.
  • Lepo mi je bilo na igrišču, všeč mi je, ker imam tu prijatelje.
  • Všeč mi je, ko rišemo, se igramo na igrišču in ko pletemo zapestnice. A najbolj mi je všeč, ko se družimo in igramo skupaj.
  • Na delavnicah mi je všeč, ko se igramo na igrišču in ko smo delali zapestnice.
  • Najraje rišem rožice in srčke. Tu mi je lepo, ker rišemo in okrasujemo.
  • Na delavnicah mi je najbolj všeč igranje na igrišču in delanje zapestnic in obeskov.
  • Tu mi je všeč, ker delamo različne stvari in bi rada hodila še drugo leto. Igramo se športne, tekmovalne igre. Tu mi je zelo všeč in ker smo skupaj s prijatelji.

Silvija Klemenčič,

CSD Tolmin